31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”! Dzięki wsparciu Tesco i Fundacją Tesco zrealizowanych zostanie 375 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie. Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera społeczności lokalne w działaniach, mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie. To klienci sklepów Tesco zadecydowali, która z trzech organizacji powinna dostać grant w wysokości 5 000 zł, 3 000zł lub 1 000zł. Patronat honorowy nad VI edycją wydarzenia objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Podczas VI edycji programu klienci sklepów Tesco oddali łącznie 5 254 335 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 825 396 głosów na 51 projektów w 17 mikroregionach leżących na terenie ich województwa.

W szóstej edycji wsparcie otrzymało 375 inicjatyw społecznych w całej Polsce. Do organizacji społecznych i aktywnych mieszkańców w województwie mazowieckim trafiło 51 grantów o łącznej wartości 153 000 złotych.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdziemy się na stronie organizatora.

 

powróć