Pin It

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do udziału w Warsaw Humanitarian Expo – Międzynarodowych Targach Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej (WHE 2019), które odbędą się w dniach 11–13 czerwca 2019 r. w PTAK Warsaw Expo, przy al. Katowickiej 62, w Nadarzynie k. Warszawy.

Ideą Expo jest aktywizacja biznesu w ramach akcji humanitarnych na świecie, a przede wszystkim promocja oferty polskich dostawców w obszarze pomocy humanitarnej i rozwojowej. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Polsce i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej. Expo zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Warsaw Humanitarian Expo składać się będzie z 3 komponentów:

  • Wystawa /Targi – Sektory wystawiennicze będą podzielone na strefy: logistyki i komunikacji; medyczną; schronienia; bezpieczeństwa; żywności. Zorganizowana zostanie też strefa agencji: dla organizacji międzynarodowych oraz NGO. Mogą w nich uczestniczyć wystawcy z Polski i zagranicy.
  • Konferencja wysokiego szczebla – Responsible Business for Humanitarian Emergencies –ideą jest promocja koncepcji angażowania się biznesu w pomoc humanitarną i rozwojową.
  • Warsaw Procurement Forum (WPF) – to cykl szkoleń i warsztatów o tym, jak skutecznie brać udział w przetargach na świadczenie usług i dostarczanie towarów do organizacji międzynarodowych, w szczególności: zasady rejestracyjne dla dostawców; dobre praktyki oraz prezentacja wybranych podmiotów, które odniosły sukces na rynku międzynarodowych zamówień publicznych; możliwości bezpośredniej współpracy z biznesem z zakresu pomocy rozwojowej na Ukrainie, czy pomocy humanitarnej w wybranych krajach Afryki, Azji oraz Bliskiego Wschodu.

W Warsaw Procurement Forum, stanowiącym część Expo, wezmą udział przedstawiciele organizacji należących do organizacji systemu Narodów Zjednoczonych, m.in. FAO – Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, WHO – Światowa Organizacja Zdrowia, UNHCR – Wysoki komisarza Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców, UNDP – Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, WFP – Światowy program Żywnościowy; Unii Europejskiej; Międzynarodowego Czerwonego Krzyża oraz organizacji pozarządowych.

W ramach Warsaw Humanitarian Expo przewidziano możliwość rejestracji na spotkania B2B/B2G z osobami odpowiedzialnymi za procedury zamówieniowe w organizacjach międzynarodowych i pozarządowych.

Tym, co wyróżnia Warsaw Humanitarian Expo na tle innych wydarzeń tego rodzaju, jest możliwość uzyskania pełnego know-how niezbędnego do sprawnego poruszania się po wielomiliardowym rynku zamówień publicznych organizacji międzynarodowych, a jednocześnie bezpośredniego przedstawienia swej oferty towarów i usług.

Koszty uczestnictwa w targach czy Warsaw Procurement Forum są znacznie niższe niż na imprezach podobnej rangi w Nowym Jorku (EUPF) czy Dubaju (DIHAD).

Jeszcze przed EXPO, organizatorzy zorganizują webinaria szkolące uczestników forum odnośnie procedur rejestracji czy ogólnej wiedzy o systemie zamówień międzynarodowych.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu oraz formularze rejestracyjne.

powróć