Pin It


Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Warszawa oraz Punkt Kontaktowy “Europa dla Obywateli” w Polsce zapraszają na Europejski Wykład Otwarty pn. Program “Europa dla Obywateli” w praktyce – projekt z perspektywy lokalnej i międzynarodowej.

Wydarzenie odbędzie się 29 maja 2019 roku o godzinie 16.30 w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, przy ul. Targowej 56. 

„Europa dla obywateli” to program Unii Europejskiej wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne organizacje i instytucje nienastawione na zysk, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.


W ramach programu „Europa dla obywateli” można realizować międzynarodowe projekty
w obszarach:
1. Pamięć o przeszłości Europy
2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie
2.1. Partnerstwo miast
2.2. Sieci miast
2.3. Projekty społeczeństwa obywatelskiego.


Zagadnienia omawiane podczas wykładu:
1. Program „Europa dla obywateli” – cele i priorytety, struktura programu, zasady dofinansowania, terminy konkursu wniosków w 2019 roku oraz know-how aplikowania w pigułce
2. Program „Europa dla obywateli” w praktyce – prezentacja projektu „In Between. W poszukiwaniu historii mówionych na pograniczach Europy” przez Panią Karolinę Dziełak z Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność (ENRS)
3. Q&A – Sesja pytań i odpowiedzi


Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja online pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Al. Ujazdowskie 41
00-540 Warszawa
tel. +48 22 447 61 16
tel. +48 22 447 61 74
www.europadlaobywateli.pl
www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli
www.iam.pl/pl/programy/europa-dla-obywateli
powróć