Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zwróciła się Fundacja Okiem Kamery z prośbą o rozpowszechnienie informacji o trwającej zbiórce. Zebrane pieniądze umożliwią młodzieży z grupy filmowej niePOVażni wyjazd na Festiwal Filmowy Filmapalooza w Orlando na Florydzie.

Grupa niePOVażni

Grupa młodych filmowców przygotowała film „Finis Griseo”, który zwyciężył w trzech kategoriach prestiżowego konkursu „48 Hours Film Project – Poland”. To otworzyło im drzwi do wielkiego finału FILMAPALOOZA, który odbędzie się już w marcu w Orlando na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Są bardzo młodzi , a już dzięki swoim umiejętnościom zdobyli nagrody w trzech kategoriach - najlepszy montaż, najlepsza reżyseria oraz najlepszy film. Jurorzy – weterani sztuki filmowej, tzn, Wojciech Mecwaldowski i Joanna Kos-Krauze -  docenili ich kreatywność i nieszablonowe myślenie. 

Wygranie polskiej edycji konkursu otworzyło im drzwi do prestiżowego wydarzenia jakim jest Festiwal Filmowy Filmapalooza w Orlando. Zrzesza on utalentowanych (zwykle profesjonalnych) twórców z całego świata. Obecność na tym wydarzeniu byłaby ogromnym zaszczytem, ze względu na to, że fimowcy zapisaliby się w historii jako pierwsza niepełnoletnia (najstarszy członek grupy miał 17 urodziny trzy tygodnie temu), zupełnie amatorska grupą biorąca udział w festiwalu. 

Jedyne co stoi im na przeszkodzie to fundusze, a raczej ich brak. Fundacja Okiem Kamery jest jeszcze młoda i nie jest w stanie sfinansować wyjazdu dla nawet niewielkiej części grupy. Mimo, że jest ich jedynie dziewięcioro, wyjazd na festiwal zapewniony ma tylko jedna osoba.

Aby umożliwić celebrowanie zwycięstwa co najmniej trójce przedstawicieli potrzeba aż 60.000 zł. Młodzi filmowcy zwracają się zatem z ogromną prośbą o wsparcie ich w podróży po sukces.

Wejdź na STRONĘ ZRZUTKI, będą wdzięczni za każdy dodatkowe datek!

Nagrodzony film "Finis Griseo": OBEJRZYJ

 

 

powróć