Pin It

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza instytucje i organizacje angażujące wolontariuszy do zapoznania się z działaniami Stowarzyszenia podejmowanymi w ramach nowego programu Korpus Solidarności.

Korpus Solidarności to program wolontariatu długoterminowego. To szansa na zaangażowanie całej Polski w aktywną pomoc innym. Jest to program rządowy, Narodowego Instytutu Wolności, ogólnopolski, dedykowany zarówno indywidulanym osobom wolontariuszom, jak i organizacjom czy instytucjom, które wolontariat mają lub chcą mieć. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu jest Partnerem Programu na Mazowsze, w ramach działań prowadzi poradnictwo indywidualne, szkolenia, debaty, akcje społeczne, spotkania branżowe, a także proces certyfikacji instytucji przyjaznych wolontariuszom.

Został uruchomiony System Obsługi Wolontariatu (na http://korpussolidarnosci.gov.pl) internetowe narzędzie kojarzące organizacje z wolontariuszami, ale także ułatwiające pracę koordynatorom oraz sieciujące społeczność wolontariuszy (w przygotowaniu system bonusów dla najaktywniejszych).

Szczegółowe kalendarium wydarzeń wraz z linkami do zapisów znajduje się na stronie: http://wolontariat.waw.pl/korpus-solidarnosci/

powróć