Pin It

Trzecia edycja największego w Polsce projektu umożliwiającego efektywne wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych oraz prowadzenie kampanii rozliczania PIT-ów na terenie jednostek samorządu terytorialnego.

Dobra współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi, a w szczególności organizacjami pożytku publicznego (OPP)jest podstawą materialnego i społecznego dobrobytu. W projekcie "Wspieraj lokalnie" Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) łączy promocję kampanii przekazywania 1% dla lokalnych organizacji z rozliczaniem PIT-ów na terenie danej jednostki samorządu. W projekcie jednostki samorządowe otrzymują możliwość efektywnej realizacji obowiązku wspierania organizacji pozarządowych, jednocześnie gwarantując sobie wzrost przychodów podatkowych. Przekonało się już o tym ponad 350 samorządów biorących udział w programie.

W ramach projektu samorządy bezpłatnie otrzymują dostosowany do ich potrzeb, innowacyjny program do rozliczania podatków –PITax.pl Łatwe podatki. W systemie znajduje się herb jednostki samorządowej, opis korzyści wynikających ze wspierania lokalnego samorządu oraz sugestia, aby rozliczający się podatnik wpisał jako miejsce zamieszkania adres w danym regionie. Przede wszystkim jednak spersonalizowana wersja programu PITax.pl zachęca użytkowników do przekazania 1% lokalnym OPP. Każda z jednostek samorządowych biorących udział w projekcie otrzymuje od Instytutu specjalnie przygotowane narzędzia promocji 1%, w tym banery/przyciski do umieszczania na stronach internetowych i w stopkach e-maili, które można powielać bez ograniczeń i w dowolnej formie.

Szczegóły na stronie: https://www.iwop.pl/

 

powróć