Wolontariusze dla Mazowsza

Zależy nam by wyszukiwarka „Wolontariusze dla Mazowsza” jak najlepiej spełniała swoją rolę użytecznego narzędzia łączącego mazowieckie organizacje pozarządowe z wolontariuszami. W razie uwag prosimy o zgłoszenia na adres: dialog@mazovia.pl. W temacie prosimy napisać „UWAGI-WDM”.

 

Wyszukaj Organizacje Pozarządowe działające na terenie województwa Mazowieckiego

+ Dodaj wolontariat

Wyszukiwarka wolontariatu

Wyniki wyszukiwania

Akademia Przyszłości

Akademia Przyszłości

Termin: 30-09-2022 (pozostało -631 dni)

Rodzaj wolontariatu: indywidualny / stacjonarny

Ilość miejsc: 30

Grupa wiekowa: młodzież, dorośli, seniorzy

Tematyka zadania: pomoc społeczna

Ubezpieczenie: tak

Zaświadczenie o odbyciu wolontariatu: tak

Akademia Przyszłości od 2003 r. pomaga Dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem. Akademia wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.

Dołącz do wolontariatu

Dołącz teraz !
X

Wejdź na stronę https://www.superw.pl/ aby dołączyć do wolontariatu


Stowarzyszenie Wiosna

Miejscowość:

Ulica: Berka Joselewicza

Nr domu i lokalu: 21 /

Kod pocztowy: 31-031

Powiat: Powiat m. st. Warszawa

Województwo: inne

Telefon: 733208124

E-mail: karina.janus@wiosna.org.pl

Strona www: https://www.superw.pl/


Zakres zadań

Zadania Liderów i Liderek: 1. Budują zespół Wolontariuszy Akademii: Poznajesz osoby zgłaszające się do roli Wolontariusza i tworzysz zespół, z którym będziesz ściśle współpracować, by jak najskuteczniej pomagać Dzieciom. 2. Umożliwiają Dzieciom udział w Akademii 3. Kontaktujesz się z konkretną szkołą i jej dyrektorem lub pedagogiem, poznajesz historie Dzieci, które potrzebują wsparcia. To Ty łączysz Dziecko z jego Wolontariuszką / Wolontariuszem. 4. Zarządzają zespołem Wolontariuszy - Wolontariusze spotykają się z Dziećmi raz w tygodniu i są ich indywidualnymi przewodnikami w wyprawie po zbudowanie poczucia własnej wartości. Jako Liderka / Lider lokalnego kolegium planujesz działania Wolontariuszy, powierzasz im zadania i monitorujesz postępy pracy. 5. Organizują wydarzenia w kolegium Dbasz o to, by Dzieci z Twojego kolegium otrzymały szansę uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach, takich jak np. wspólne wyjścia, Dzień Dziecka w „Fotelu Prezesa” czy Gala Sukcesów. 6. Podsumowują wspólną pracę Po zakończeniu edycji Akademii tworzysz raport z pracy swoich Wolontariuszek i Wolontariuszy i całego kolegium. Zbierasz wyniki i przekazujesz swoje wnioski.

Zasady naboru

Wystarczy skończone 18 lat i chęć do działania :) Każdy Wolontariusz przechodzi przez proces rekrutacji i szkolenie wdrażające.

Świadczenia

szkolenia wdrażające i rozwijające, możliwość zdobycia umiejętności liderskich i poznania wielu nowych osób

Dodatkowe informacje

Dokument: umowa

Okres trwania wolontariatu: 1 edycję - do końca czerwca 2023

Sposób ustalania czasu pracy wolontariusza: czas pracy w zależności od możliwości, w porozumieniu z Koordynatorem.

Dostępność wolontariusza: 6 godzin w tygodniu


powróć