Konkursy ofert na realizację zadań województwa mazowieckiego
Zgodnie z przepisy ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1634 z późn. zm.) organizacje pozarządowe – jako podmioty nie zaliczone do sektora finansów publicznych i nie działające w celu osiągnięcia zysku – mogą otrzymywać z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, w tym samorządu województwa, dotacje na cele publiczne związane z realizacją zadań tej jednostki (tzw. dotacje celowe).
Warunkiem udzielenia dotacji z budżetu samorządu województwa jest przeznaczenie jej na cele związane z realizacją zadań należących do województwa.
Zlecenie zadań i udzielenie dotacji następuje zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, tj. po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert.
![]() |
Planowane terminy ogłaszania otwartych konkursów ofert na realizację zadań Województwa Mazowieckiego przez organizacje pozarządowe w 2023 roku |
Konkursy ofert
Konkurs ofert w obszarze „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”, w podobszarze „Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”
Etapy postępowania:
Data dodania: 21.05.2019 Numer: MCPS Termin składania: 21.03.2019Konkurs ofert w obszarze „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”, w podobszarze „Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, na zadanie: Profilaktyka i edukacja społeczna w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Obszar konkursu: Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
Opis konkursu
Rozstrzygnięcie konkursu
W dniu 20 maja 2019 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą nr 672/46/19 rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację w 2019 r. niektórych zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”, podobszar „Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, zadanie „Profilaktyka i edukacja społeczna w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.
Zadanie zostało podzielone na dwa komponenty tematyczne. Na realizację każdego z komponentów rozdysponowano kwotę 300 000,00 zł. W ramach rozstrzygnięcia konkursu podjęto decyzję o zawarciu łącznie 9 umów tj.:
1) Komponent nr 1 – 8 umów
2) Komponent nr 2 – 1 umowa
W ramach konkursu złożono łącznie 24 oferty na realizację 2 komponentów w ramach zadania publicznego. Ostatecznie wymogów formalnych nie spełniły 3 oferty.
Komisja konkursowa dokonała oceny merytorycznej 21 ofert. Dofinansowanie przyznanona realizację 9 zadań publicznych.
![]() |
Uchwała o rozstrzygnięciu konkursu |
![]() |
Rozstrzygnięcie konkursu |
![]() |
Wykaz ofet ostatecznie odrzuconych formalnie |
Wyniki oceny formalnej
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oceny formalnej ofert złożonych na realizację zadania publicznego województwa mazowieckiego w 2019 r. w obszarze „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” podobszar „Działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” - zadanie „Profilaktyka i edukacja społeczna w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (komponent: 1-2).
W terminieod 9 kwietnia 2019 r. od godz. 8:00 do 16 kwietnia 2019 r. do godz. 16:00 (decyduje data wpływu do sekretariatu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 62A, 02-002 Warszawa lub dokonanie zmian w generatorze Witkac.pl) oferent, którego oferta nie spełnia wymogów formalnych, ma możliwość złożenia uzupełnień i poprawienia oferty lub złożenia zastrzeżenia do wyników oceny formalnej (w sytuacji, gdy uznaje, że jego oferta została przygotowana prawidłowo).
Prawidłowo poprawione i uzupełnione oferty zostaną włączone do oceny merytorycznej. Zastrzeżenia będą rozpatrywane przez Komisję konkursową opiniującą oferty.
Ostateczna informacja o ofertach odrzuconych na etapie oceny formalnej zostanie opublikowana wraz z rozstrzygnięciem konkursu. Oferenci, których zastrzeżenia zostaną rozpatrzone negatywnie, po rozstrzygnięciu konkursu otrzymają informację na piśmie wraz z uzasadnieniem negatywnego rozpatrzenia zastrzeżenia.
Informacje na temat oceny ofert w Mazowieckiem Centrum Polityki Społecznej udziela Wydział ds. Wdrażania Programów Społecznych, numer telefonu: 22 622 42 32 wew. 48, 63.
![]() |
Wyniko oceny formalnej - komponent 1 |
![]() |
Wyniki oceny formalnej - komponent 2 |
Nabór ofert
Termin składania ofert wyznacza się od dnia 28 lutego 2019 r. do dnia 21 marca 2019 r. poprzez generator ofert konkursowych w serwisie witkac.pl dostępny na stronie: http://konkursyngo.mcps.com.pl/
Po złożeniu oferty w generatorze ofert konkursowych niezbędne jest wydrukowanie potwierdzenia złożenia oferty, podpisanie przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta (-ów) wymienione w Dziale 2 KRS bądź innym rejestrze lub których uprawnienia wynikają z załączonych pełnomocnictw, a następnie złożenie potwierdzenia złożenia oferty w zamkniętej kopercie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 marca 2019 r.:
- osobiście w godzinach: 8.00-16.00 w sekretariacie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 62A, III piętro, z dopiskiem na kopercie: „Konkurs ofert PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE – zadanie nr…”;
- za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres: ul. Nowogrodzka 62A, 02-002 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Konkurs ofert PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE – zadanie nr…”;
- za pomocą profilu zaufanego ePUAP.
Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 23 maja 2019 r.
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału ds. Wdrażania Programów Społecznych Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej pod numerem telefonu 22 622 42 32 wew. 63
![]() |
Uchwała o ogłoszeniu konkursu |
![]() |
Ogłoszenie konkursowe |